Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
úvod

 

NO VI N KY

24.4.2012  -  miminka jsme úspěšně odchovali, nyní náme ubytované jen 3 morčice - jednu důchodkyni Čáju a dvě mladé slečny Majdalenku a Pandoru.  Vzhledem k časové tísni nestíhám aktualizovat, ale vše mám zaznamenané, tak to budu později postupně doplňovat.

17.11.2011 - zítra má Majdalenka první termín porodu, přibrala již skoro 400 gr., tak to vypadá na početný vrh. Fotky v sekci jiné + alba...

3.10.2011  -  K malé lunkarce Majdalence jsme si v září půjčili z CHS Metropol krásného lunkary chlapečka, tak se snad dočkáme i miminek.
25.4.2011  -    Minulý týden v úterý jsme vrátili do domovské stanice půjčeného Ohia a domů si přivezli natrvalo malou 4týdenní lunkarku (zatím pracovní název "malá", na jméně jsme se ještě nedohodli). Pandora se vrátila do  boxu ke Crispymu a "malá" se ubytovala u Bereniky. Obě vypadají téměř stejně, jen se liší věkěm a velikostí :-))). Malá se zatím ještě bojí a schovává se za sukně tety, ale na socializaci pilně pracujeme.
10.4.2011  -    Pandoře se ani s novým mladým fešným samečkem nedaří zabřeznout, chyba bude zřejmě na její straně. Velká škoda, ne její miminka jsem se obzvláště těšila. Ohio se brzy vrátí zpět domů a aby nezůstala Pandora v boxu sama, pořídíme jí nejspíše mimikolegyni.... Ostatní 4 "důchodci" dovrší v létě 4 roky, Šimlinka dokonce 1.listopadu 5 let. Navštívili jsme v dubnu Pražskou výstavu, okoukli potřeby pro zvířátka a vystavovaná morčátka. 
19.2.2011   -     V úterý 15.2. nás nečekaně rychle opustila Caira Dreamworld. Plánovali jsme ten den jít s ní na veterinu, protože se mi zdála od neděle nesvá. Téměř neaktivní, pořád polehávala s hlavou u zdi, zhruba týden pomalu ubírala na váze, ale baštila (hlavně zeleninu), tak jsem nečekala nic strašného. No a když se ji chystám dát odpoledne do přepravky, byla už mrtvá. Dost mě to zaskočilo a o to víc to bolí. Byly jí 4 roky a 4 měsíce. Teď už nám zbylo jen 5 morčátek.
8.2.2011      -      dovezen zapůjčený mladý sameček lunkarya Ohio von der Buddelbande z CHS Los Gorditos pro naši Pandoru, tak snad se do velikonoc dočkáme miminek. Děkujeme Ivě Kozové za jeho půjčení a slibujeme, že se u nás bude mít královsky.
 Ohio po vykoupání

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  6.2.2011       -      Tak bohužel Pandora březost jen předstírala, nechala jsem se oklamat.... a protože už má 7,5 měsíce a tudíž nejvyšší čas porodit, hledáme vhodného ženicha na půjčení. Guccinek (Ante od Remetky) úspěšně roste, už má něco málo přes 8 kilo, bude z něj pěkný středňák :-)

 

20.1.2011      -     Smutná zpráva - v úterý 18.1.2011 večer nás opusti Ferda. Rychle hubnul, ale držel se do poslední chvilky, snažil se být aktivní. Příčinu nevíme, baštil. ale stále méně... Ferdík byl náš první morčák (spolu s Maruškou), v květnu by se dožil 5 let. A trochu příznivější zpráva - Pandora už konečně začíná přibírat na váze, mimča by mohla přijít na svět v březnu.
19.12.2010    -      Pandora nás s březostí trošku napíná, myslím si, že březí ještě není. Jediná novinka u nás je přírůstek pejska - dvouměsíčního peruánského naháče Anteho z CHS od Remetky, kterého jsme si přivezli 16.12. Je to tulítko a mazlíček celé rodiny.

7.11.2010      -      minulou neděli od nás do nového domova CHS LuckyPets odcestovala Sárinka, ve středu po plánované redukci odešli do CHS Anovy další morčí - Tariq, Kasandra, Leila a Milka. Zůstalo nám pouhých 7 morčátek, která již s námi dožijí. Momentálně jsme připustili malou Pandoru ke Crispymu. Miminka by měla přijít na svět mezi 6.1. až 20.1.2011.
14.10.2010     -       zvažujeme redukci chovu a tak přemýšlím o prodeji produktivního chovného páru (jen pro zkušené chovatele) Kasandra Joker (alpaka buff, SG, neregistrovaná, věk 1rok a 9 měsíců, drobnější - váha cca 750 gr., po dvou naprosto bezproblémových porodech, velmi vzorná matka) a  Tariq Metropol (alpaka buff, satén, reg. č. 1050/08, věk 2 roky a 4 měsíce). Tento pár spolu zplodil 5 potomků - 4 dcery a 1 syna. V prvním vrhu byla saténová holčička. Pokud by měl někdo z chovatelů světlé řady dlouhosrstých kudrnatých plemen zájem, napište mi na alena.kk@seznam.cz .
30.9.2010       -       nové fotky v sekci narozeni...

20.9.2010      -     Míma mají svoje album - http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=19866 . Sauronek není kluk (spletla jsem se), ale holčička Sazinka.... všechny míma kraásně rostou a jsou velmi čiperná :-)). Od středy 22.9. máme týden dovolenou a morčí s námi jedou na chatu. další fotky budou až po návratu z chalupy.

12.9.2010      -    Tak jsme se konečně dočkali - Milka Joker dnes v 7 hodin ráno porodila Tariqovi Metropol 3 miminka, dva kluky a holčičku. První na svět přišel s váhou 86 gr. černoušek s bílou tlapkou a bílým flíčkem na čumáčku Sauron, druhý byl s váhou 120 gr. červený Sunny a poslední byla s váhou 106 gr. čokoládovo - červená Sára. Maminka se celý den k miminům neznala, dokonce i čistit jsem je musela sama, ale večer cestou z chalupy domů si to v plastboxu rozmyslela a konečně je olíže i nakojí (zatím jen Sunny). Aspoň mi odpadá "rodičovská péče". Pár obrázků v sekci jiné + alba.

9.9.2010        -    ... stále nic nového, Milka si dává na čas, zřejmě se nám rozsype cestou na chatu :-)))

5.9.2010       -   ..stále čekáme, až Milka porodí. Přibrala již 280 gramů a z cecíků jí stříká mléko (po vlastní očistě měla půlku tváře postříkanou mlékem) :-)), tak snad už se brzy dočkáme!

1.8.2010       -   po dovolené je nás opět o něco méně, odešla miminka (Rebeka a Quido) do nového domova a bohužel nás opustila nejstarší u nás žijící morčice a šéfka celého stádečka Rozárka. Již poslední půlrok signalizovaly úbytky na váze, že se něco děje, žel ani náš veterinář nenalezl žádnou viditelnou příčinu, pravděpodobně zemřela Rozárka přirozeně stářím. Moc nás to mrzí, tím spíše, že jsme s ní nebyli až do konce a opustila nás (díky dovolené) v cizím prostředí. Vzpomínkové album vytvořím běhěm týdne.

22.7.2010     -   tak už nám doma z miminek zbyla jen Rebeka, Quido (oba rezervace pro CHS Cremona) a Pandora, která bude posilou našeho chovu. Ostatní mimča již bydlí v nových domovech. Začátkem školního roku by měla porodit i Milka Joker.

13.7.2010     -    doplněny fotky již odrostlejších miminek v albu  http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=18931

11.7.2010   -   konečně přidáno pár fotek v sekci jiné + alba z naší týdenní dovolené na chatě, fotečky miminek v albu na http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=18931 . Trošku si nevím rady s barvou Quentiny (snad satén?, ale lesk není moc výrazný právě kvůli tmavší barvě), je tmavší než její sourozenci, ale je bez pigmentu... po předcích předpoklad jen buff a šafrán...  Se standartem je trošku potíž, vrh Q má pěšinky... , vrh P je téměř standartní a u vrhu R to zatím taky vypadá dobře. Miminka kromě Pandory jsou na prodej jako mazlíci.

22.6.2010     -   tak míma úspěšně rostou! Z Qanta se nakonec vyklubala buff holčička Quilda :-)) , Quentina je saténová buff (o něco tmavší než Quilda) a Quido je šáfránový kluk. Leila ještě stále neporodila....... ve čtvrtek odjíždíme na 5 dní na chatu i s morčaty sušit seno, tak doufám, že se nerozsype cestou... Fotek máme spoustu, ale nemám vůbec čas sednout si k počítači a upravovat je, navíc nám marodí mladší syn s angínou a moje mamka s nohama, takže jsem na roztrhání :-((. Fotky dám na net asi koncem příštího týdne.

16.6.2010    -   jupííí!!! Máme miminka! Prozatím jen šest - tři od Cairy a tři od Kasandry, Leila ještě neporodila. Miminka jsou kouzelná, s převahou kluků. Podrobnosti dodám někdy později, jdu se "kochat" :-)). Dvě fota v sekci narozeni..

13.6.2010    -   a stále ještě nerodíme, i když holky jsou už na rozsypání :-((

7.6.2010      -   stále ještě nerodíme :-(( 

23.5.2010   -   z miminek budou asi fotbalisti :-)), kopají maminám v bříškách osto6!

16.5.2010   -    tak miminka už utěšeně kopou, Kasandra porodí tak za 3 týdny, Caira s Leilou nejspíše za 4-5 týdnů.

7.4.2010     -    doplněny fotky z velikonoc v sekci jiné + alba

28.3.2010   -   dnes byli společně ubytováni i Xeros Metropol a Leila z Úholiček a Caira Dreamworld. Upraveny sekce plánované odchovy a jiné+alba, i s novými fotkami.

26.3.2010  -   připravili jsme Kasandru pro ženicha Tariqa, tak už si spolu od včerejška užívají manželství. Taky máme na návštěvě ženicha pro Leilu, Xeroska Metropol, ale společného soužití si budou užívat až po Leilině dietě. Musí ještě pár gramů zhubnout. Trošku nám zhubla i Rozárka, čož nás zaskočilo, neboť má stále velký apetit, je aktivní a vypadá na pohled zcela fit.

13.2.2010  -   Milka 4.3. konečně porodila, ale porod byl těžký a dlouhý díky velkému klučíkovi (150 gr.), kterého Milka při usilovném tlačení po 40 minutách naštěstí porodila, žel klučík byl již zadušený. Druhý kluk (Ozzy) přišel na svět 10 minut poté, leč vdechnul plodovou vodu a žil jen 6 minut (šly mu bublinky z nosu). Oba byli krásně barevní, ale na Milku bohužel moc velcí. Velká škoda, hlavně že Milka je v pořádku, měla jsem strach, že bude vnitřně potrhaná, protože na placenty jsem musela čekat dlouhé dvě hodiny. Naštěstí pro Milku vše dobře dopadlo a ani nemá problém s mlékem...

20.2.2010   -   tak pro změnu jsme museli zase léčit Tariqovi pravé oko, které si v pátek 12.2. ošklivě propíchl senem, dokonce obě komory. Napřed jsme kapali antibiotické kapky Tobrex, po 3 dnech mast Opthalmo-framykoin a dnes už je úplně zdráv. Na oku zůstala malá jizva, ale Tariq na něj vidí dobře. A brzy už budeme bohatší o miminka od Milky, do porodu má cca 11 dní.

1.2.2010   -     dnes odstranili Crispymu stehy a zítra již může na hobliny. Můžeme tedy již konstatovat, že operace byla úspěšná.  

25.1.2010   -  operace proběhla výborně, Crispy při ní přišel o celý cecík s bradavkou a zasáhlo se i trošku do stehna, má dost vnitřních i vnějších stehů. Rána je čistá, neotéká ani nehnisá. Crispy spinkal jen 3 hodiny (to je nejméně ze všech našich kdysi uspaných morčátek), chodí, baští, pije a bobkuje, prostě vše zatím O.K. Zítra jdeme na poslední injekci antibiotik a na stehy ve čtvrtek 28.1.

20.1.2010   -  připravujeme se na páteční operaci Crispyho (zánět mléčné žlázy) a doufáme, že ji ve zdraví přežije. Fotky zánětu a průběžné informace po operaci budou na http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=16779 .  Cairinka již porodila dva obříky (fotky na http://www.losgorditos.estranky.cz v sekci prodej - miminka se narodila 17.1 a je to perukluk a peruholčička), takže by zhruba v polovině února již mohla být u nás.

12.1.2010  -  dnes došlo ke změně názvu naší stanice = již nejsme "chovná stanice" (profesionálně chovat jsme přestali 15.3.2009 a v nejbližší době se k profi chovu vracet nehodláme), ale jen farma morčat JOKER. Dále chováme morčátka, která u nás byla dřív, teď již jen pro radost z muchlování  a zůstanou u nás dožít. Nové morčecí posily neplánujeme, jen ještě pár miminek u mladých samiček s našimi samci a na důchod se k nám ještě vrátí Caira Dreamworld z CHS Los Gorditos, jen co porodí a vychová svůj poslední vrh.

1.1.2010  -    Všem přejeme do nového roku 2010 hodně úspěchů, štěstí, zdraví a spokojenosti !               My jsme již na Silvestra některé naše největší morčecí špindíry vykoupali, aby vstoupili do nového roku čistí jak lilie :-))). Všichni to jsou již ostřílení mazáci a tak to vzali s ledovým klidem a za pamlsek byli ochotni se i pomazlit. Ani ohňostroj s dělobuchy venku za oknem o půlnoci je nevyvedl z míry a v klidu si baštili svou novoroční odměnu. Ráno nás nechali spinkat až do desíti. Jsou to naše zlatíčka :-).

24.12.2009 -  Krásné vánoční svátky a bohatého Ježíška přeje všem CHS JOKER !

28.11.2009  -  máme rodinné starosti, zdraví nám moc nepřeje...  Alespoň morčátka jsou O.K. a slastně kynou.....

24.10.2009  -  pár fotek v sekci jiné + alba ...

18.10.2009 - tak jsem doplnila dnešní fotky holčiček do jejich alba. 

7.10.2009  -  tak už je to tady :-))) - 5.10. porodila Kasandra Tariqovi dvě holčičky, větší šafránovou Noriku s porodní váhou 116 gr. a menší buff saténovou Nelu s porodní váhou 74 gr. Holčiny se mají čile k světu a po předchozím hubnutí opět přibývají na váze. Nela už má ve dvou dnech 76 gr. a Norika 112 gr. Foto na http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=15668  a v sekci narozeni ...

30.9.2009  - stále ještě nerodíme, ale už se to blíží...

23.9.2009 - Kasandra přibývá pravidelně na váze, pohyby jsou krásně cítít a tipujeme to na dvě miminka. Termín porodu bude cca do 10.10.2009.

3.9.2009  - doplněny fotky v sekci narozeni a v sekci plánované odchovy.

1.9.2009  -  holčiny z vrhu "M" nádherně rostou a již se chystají do světa, Majdalenka je již v přestupní stanici v CHS Z Jestřebích hor ve Chvaleči u Trutnova a pomalu se chystá na cestu do Chebu. A novinka - Kasandra je 100 % březí, cítím pohyby a začíná se kulatit. Očekáváme saténová buff miminka cca na začátku října. Pár nových fotek z půlky srpna v sekci alba a jiné....

7.8.2009  -  chystáme se od zítřka na 14denní dovolenou, samozřejmě i s morčíky. Mimiholčičky od Leily úspěšně rostou, mají už 21 dní a váhu okolo 250 gramů. Všechny vypadají standartně a některé budou na prodej (po dovolené).

24.7.2009  -  Smutná zpráva: dnes nás opustil a do morčecího nebíčka odešel naše sluníčko Sunny boy Metropol. Od 8.7.2009 měl Sunny zdravotní problémy a hodně zhubl, vet diagnostikoval zánět ledvin a i přes zaléčení antibiotiky se stav stále zhoršoval. 22.7. ho naposledy vyšetřila Denisa Vítková a pak i po několika injekcích už to šlo rychle z kopce. Dnes ho náš vet už neošetřil, konstatoval jen bezvýchodnou situaci a tak s naším souhlasem ukončil ve 14:00 hod. jeho trápení. Moc nám chybí. Vzpomínkové album na http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=14877 

18.7.2009  -   fotky vrhu "M" na http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=14791  a v sekci jiné + alba
17.7.2009  -  máme vrh "M"! Leila z Úholiček nám dnes v půl druhé odpoledne vydala své poklady - tři alpačí holčičky v barvách černá s bílou a červenou (porodní váha 94 gr.), černo-bílá s červenou (92 gr.) a černo-bílá s červenou (94 gr.). Tatínkem je alpačíno Xeros Metropol (nyní v CHS Kharwell CZ). Vrh byl váhově vyrovnaný a Leila ho zvládla naprosto na 1*! Holky jsou v pořádku, vzhledem k nedostatku času uprostřed zavařovací sezóny budu dávat fotky na web až v neděli.
9.7.2009   - Tak Leila z Úholiček je opravdu březí, miminka by nám měla ukázat do 14 dnů.... Návštěva Akashi Anovy z CHS Čtyřlístek za účelem "stvoření" nových morčáčků již odcestovala do svého domova, doufám, že se Tariq pochlapil, každopádně se mu stýská a domáhá se samičky zpět. Druhá "krycí" návštěva Chandrika Metropol je u nás jako doma (aby ne, vždyť tu vyrůstala a porodila svůj první vrh miminek) a zůstane až do počátku srpna. Crispy je nadšen a pořád si jí hlídá (zejména při vycházkách...). V srpnu se chystáme připustit Kasandru Joker s Tariqem Metropol a budeme doufat v malé buffové satéňáčky. Doplněny nová fota v sekci jiné..
28.5.2009   -  Kasandra konečně v pondělí překročila váhu 500 gr. (21.5. měla 4 měsíce), to je úspěch. Taky už se nám brzy vrátí Leila z krytí a 6.6. u nás přivítáme na krycí návštěvě malou alpačačku z CHS Čtyřlístek (Tariq už se moc těší).
5.5.2009    -  tak se nám přechodně snížil stav morčátek - Leila z Úholiček včera večer odcestovala za ženichem Xerosem Metropol do CHS Kharwell CZ do Veltrus. Pobyde si tam asi měsíc a pokud si s Xeroskem padnou do oka a vše vyjde, jak má, mohli bychom se ke konci července dočkat tříbarevných alpačích miminek :-)).  Foto Leily s Xeroskem v albech Inalny na morčecí diskuzi ( http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=13280
14.4.2009  -  dovolená byla báječná (však už jsme ji potřebovali jak sůl), užili jsme si ji opravdu všichni včetně morčátek. Jako důkaz fotky v alba a jiné... 
7.4.2009   -   tak se chystáme na velikonoční prázdniny i s morčátky na chalupu. Doufám, že nám za těch 5 dnů pobytu na tomo "severu" Čech nezmrznou, neboť při kontrole chalupy 1.4. jsme ještě zdolávali zbytky sněhu :-))). Chalupa je studená, kamenná a naší morčí jsou z paneláčku poněkud neotužilí.... ale trošku už na tom pracujeme :-).
22.3.2009   -   dnes jsme předali v Praze další morčátka novým majitelům - Chelsie Joker se bude zabydlovat v CHS Anovy (u své sestřičky Chikity) a Gája Joker s Aventinem Aurorou mají nový domov v CHS Cremona. Doufáme, že se jim v novém domově bude líbit, že se jim bude dařit alespoň tak dobře jako u nás doma a nebude se jim po nás dlouho stýskat.                                
17.3.2009   -   pár nových fotek v sekci jiné + alba (fotky bydlení a dorostu).
15.3.2009   -   z důvodu nedostatku nové kvalitní "čerstvé krve" do chovu světlých alpak jsme se rozhodli pozastavit jejich chov. Některé samičky již odcestovaly do nového domova - Persefonka Aurora a Jovanka Joker jsou již od 14.3. v Olomouci v CHS Aurora. A některé samičky se teprve chystají na neděli 22.3. - Chelsie Joker a možná i Gája Joker do CHS Anovy. Jen u kluků to zatím vypadá, že se stěhovat nebudou ... ale třeba jejich kvality ještě někdo ocení a vybere si je do svých chovů :-). Tak tady můžete vybírat : http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=13357  . Ostatní morčátka si budou dál u nás užívat "dobrého bydla", jako doposud.

17.2.2009   -   přidány fotky do sekce narozeni

16.2.2009  -  tak konečně je vrh "L" na světě. Žel ze dvou bratříčků přežil jen ten menší. Foto na http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=13124 
10.2.2009   -   přidány nové fotky do sekce alba a jiné. Dále každým dnem s napětím očekáváme porod Chelsie ....
25.1.2009 - máme od 23.1. novou chovnou posilu - malou červenobílou alpaku Leilu z Úholiček. Foto na http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=12882 

21.1.2009 - Tak přeci jenom šťastná událost v novém roce - narodila se nám zcela nečekaně malá alpačí slečna Kasandra ze spojení Gája Joker a Cézar z Los Gorditos. Vůbec jsme to nečekali, protože Gája nijak moc nepřibírala a neměla ani bříško. Holt dokázala tu svou březost ututlat dokonale :-)). Foto na http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=12866 

17.1.2009 - Tak nový rok 2009 nám nezačal příliš šťastně. Moc jsme se těšili na novoroční miminka od Bereniky, žel noční zpívání morčátka začátkem roku přineslo špatnou zprávu - Berenika začala náhle hubnout (celkem o 100 gr.), 7.1. se začala otvírat a krvácet hustou tmavou krví. Vet konstatoval porod a dle sono prý jedno bušící miminkovské srdíčko....ale porod se nekonal, proto následoval druhý den císařský řez s následnou kastrací. Miminka byla celkem tři a všechna mrtvá. Alespoň že se berenika zdárně zotavuje! No a aby toho nebylo málo, pořídila si její dcera Gája na tlamičce abces, který jsme zdárně doma vyčistili a už se nám zavřela a hojí i děsivá díra, co po něm zůstala. Ještě že jí to nebrání v jídle, je celkem při chuti a baští osto6. Foto z léčby Bereniky na http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=12430  . Také jsme přidali nové aktuální fotky do alba Irwinkovi, tak se jukněte a kdo by měl o tohoto fešáka zájem, může ho mít  http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=10918 .

 

17.11.2008 - trošku jsme fotili naši pracovní návštěvu z CHS Los Gorditos - saténka Cézara. Fotky jsou na albu http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=10956  a v sekci jiné + alba. Taky jsme poupravili sekci plánované odchovy.
31.10.2008 - máme nové miminko - Persefonka porodila v noci 24-25.10.2008 3 miminka, bohužel dvě vybalila zřejmě pozdě, takže na živu zůstala jen jedna holčička - Jovanka. Co by jedináček má se čile k světu a přibírá denně 10 gramů. Dnes už má 150 gr. (původní porodní váha 78 gr.). Tak to vypadá, že z ní bude za chvíli pěkná kulička :-))). Foto na http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=11007 . Dále prodáváme čokoládového Irwinka z důvodů nevyužití v chovu - více na http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=10918 .
30.9.2008 - aktualizovány sekce morčičky a morčáci, plánované odchovy. Dále jsou stále na prodej někteří naši dorostenci a dorostenky na http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=11607 .
2.9.2008 - konečně se mi po dovolené podařilo sestavit album našeho posledního letního vrhu "I". Mimi budou k prodeji. Bohužel nejsem po dovolené ještě schopná aktualizovat stránky (nerada a ztěžka se vracím do pracovního procesu), tak zatím jen foto na http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=11381. K aktualizaci stránek se snad dokopu do konce měsíce..:-).
14.8.2008 - spousta novinek, další dva vrhy a každým dnem přibudou i mimča od Daisynky. Chybí nám jen čas na aktualizaci stránek, tak prosím jukněte na alba: http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=10918 - vrh "H"  a na http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=11007  - vrh "CH" .
20.6.2008 - nové fotky v narozeni....
11.6.2008 - dnes brzo ráno přivedla na svět Berenika Joker svá první miminka - byli celkem čtyři, jedna holčička a tři kluci, ale největší klučík porod nepřežil (zřejmě se udusil). Míma jsou drobná (od 70-76 gramů) a celičká buffatá po tatínkovi Crispym z Westminsteru. Fotky vrhu "G" přidány do alba vrhu "F" -   http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=10495 
9.6.2008 - Jupííí, máme miminka z vrhu "F"! Cairinka včera večer mezi 21.00 a 21.30 hod. přivedla na svět dvě živé holčičky a dvě nevivinutá mrtvá miminka. Holčiny jsou baculky s váhou 104 a 114 gramů a zatím vypadají standartně. Pár fotek na http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=10495 
29.5.2008 - Máme nový přírůstek do rodiny - v pondělí 26.5.08 k nám přicestovala z CHS Aurora malá alpačí holčička Persefona. Pár fotek zatím v sekci "jiné + alba".
20.5.2008 - Konečně se nám ulevilo! Dnes jsme poprvé ucítili pohyby miminek u Bereniky!!! Po šachovitých přesunech Bereniky od Crispyho k Aventinkovi (báli jsme se, že nezabřezla a už se jí blíží první narozeniny) můžeme konečně s jistotou říci, že Berenika Joker je opravdu březí a ne jen tlustá :-))). Porod odhadujeme do 4 týdnů (cca kolem 20.6.08), otcem by měl být Crispy z Westminsteru (u Aventinka je teprve 14 dní). Berenika nyní váží 1070 gramů a jestli se pomamila, bude mít čtyři miminka. Už se na ně moc těšíme! Cairince Dreamworld to už v bříšku taky pěkně kope, přibrala už 220 gramů a zřejmě to budou taky čtyřčátka (jako minule). Tatínkem bude Sunny. Chandrice to v bříšku sice ještě nekope, ale s nadějí doufáme, že je již s Aventinkem čtvrtý týden březí a že zdárně porodí začátkem července. Zatím pomalu přibývá na váze, nyní váží 888 gramů. Pokud vše dopadne podle našich představ, bude u nás začátkem léta velké babyboom :-)))).
15.5.2008 - další novinky v sekci plánované odchovy (trochu zklamání z nezabřeznutí dvou samiček a jedno radostné očekávání u Cairy). Příští týden by k nám měla přicestovat nová posila do chovu - malá alpačka Persfona Aurora, už se na ni moc těšíme.
8.4.2008 - tak troška změn - Chandrika Metropol po třídenním vrkání a nahánění Daisynky a Dixinky v boxu trošku rozhodila naše přesvědčení, že je se Sunnym březí, navíc po týdnu zhubla o 16 gramů (zřejmě se při tom nahánění nestihla pořádně najíst) a tak šla v neděli 6.4. na návštěvu k Aventinovi. Tak uvidíme, pokud porodí do 8.5.2008 (po poslední snaze Sunnyho), bude Sunny potřetí otcem, pokud o pár měsíců později, bude (k velké radosti Aventina) otcem Aventinek......Jinak jsem přihlásila Crispyho i Aventinka na výstavu do Velvar a mám v úmyslu přihlásit je i na výstavu do České Lípy a do Kožlan. Dále se chystám v sobotu 12.4. na seminář o genetice morčat a předáme Edu a Botinku nové paničce (k velké lítosti mého manžela, který by nejraději choval právě tedíky, leč už nemá kde :-(().  A taky máme pár aktuálních fotek některých našich chovanců v sekci "jiné", ostatní se bohužel odmítli fotit...

 

4.4.2008 - konečně dofoceny nové posily a přefoceni někteří mazáci. Žel stále máme problém s focením - dosud se nám nepodařilo nalézt to pravé pozadí a podklad pro focení světlých morčat. A tak pokusně fotíme a fotíme.....
17.3.2008 - Z důvodu nedostatečné ubytovací kapacity a zaměření chovu na alpaky nabízíme k prodeji chovný pár US Teddy - více na http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=9766 . Možno poslat drahou či předat morčíky v Praze.
13.3.2008 - 9.3.2008 k nám přicestovala nová chovná posila - Aventinus Aurora, sameček alpaky v barvě buff-bílá, registrovaný. Za pár dnů u nás oslaví svůj první rok života. Těší se už na něj náš holčičí dorost.
17.2.2008 - Včera nám zemřela naše favoritka - Baruška von Carlsbad - na následky dlouhého a komplikovaného porodu, vykrvácela dovnitř. 15.2.2008 porodila Barunka v noci tři mrtvá miminka, které poctivě vybalila a očistila a až do rána zahřívala, bohužel už zbytečně. Byla hodně vyčerpaná, přesto ráno posnídala okurku a seno. Po návratu z práce jsem u ní s překvapením objevila další miminko, tentokrát živého klučíka v barvě buff s troškou bílé na přední a zadní levé tlapce. Vážil jen 64 gramů a od mamky se ani nehnul. Protože Barča byla hodně unavená, vzala jsem oba pro jistotu na prohlídku k vetovi, aby udělal ještě sono. Vše dopadlo dobře, Barča dostala injekci na podporu metabolismu a Eliášek byl po prohlídce taky vpořádku. Jenže Baruška stále nevypadala dobře, pořád polehávala a spala a tak jsme museli Eliáška začít dokrmovat. Včera už nám Baruška odcházela přímo před očima, začínalo jí fialovět bříško a ani návštěva veta nás nepotěšila - není jí prý už pomoci, krvácela dovnitř. Rozhodli jsme se ukončit její trápení hned na místě injekcí a nečekat až nás v bolestech opustí o pár hodin později. Obrečeli jsme to všicnhi. Teď nás drží nad vodou Eliášek, neboť vyžaduje neustálou péči. Vzala jsem si na zítra dovolenou, abych mohla být ještě s Eliáškem doma. Krmíme kočičím mlíčkem každé dvě hodiny. Tak nám držte palce. Foto na http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=9472  
9.2.2008 - Právě jsme vypravili Cácorku do nového domova. Damián a Denny jsou v novém domově již druhý  den. Momentálně nemáme žádé  miminko na prodej. Baruška je v očekávání, měla by porodit do týdne, otcem bude Crispy z Westminsteru. Dalšími dvojcemi jsou Chandrika Metropol a Sunny  a Berenika Joker a Crispy. Miminka očekáváme v dubnu. 

 

4.1.2008 - Včera večer porodila nečekaně alpačačka Caira Dreamworld 4 tříbarevná miminka, 2 kluky a 2 holčičky. Otcem je Sunny Boy Metropol. Termín k porodu měla až 9.1.08. Maminka i mimča jsou vpořádku. Foto krátce po porodu v sekci "narozeni".
28.12.2007 - Ve středu 19.12.2007 porodila Botan 5 malých teddíků, jedno nám bohužel zatajila a nevybalila, takže nakonec zůstali jen čtyři, z toho 3 holky a 1 kluk. Klučík má problémy s nožičkama, vet konstatoval, že je to jen přeleželé ze špatné polohy v děloze, masírovali jsme a dokrmovali, nicméně to klučík na štědrý den ráno vzdal. Odešel za Ježíškem v 6:50 hod. z mé dlaně, kde strávil poslední své hodiny (spinkal se mnou). Zůstaly nám 3 holčičky, které se mají čile k světu. Protože nemohu zatím provádět větší změny na netu, prohlédnout si je můžete zde:  http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=8970 
17.12.2007 - posila již dávno v pořádku dorazila, jen bohužel díky mé nemoci a následné rekonstrukci bytového jádra (která ještě stále probíhá) nejsem schopna cokoliv na stránkách měnit. Dnes jsem alespoň vložila do sekce "jiné" pár nových fotek....vše ostatní a nové bude na stránkách až po novém roce. Taky jsme si napsali Ježíškovi o nový počítač, tak možná budu schopná pracovat na stránkách i doma ....(tedy jestli Ježíšek uzná, že jsme byli dostatečně hodní :-)))).
21.11.2007 - s napětím očekáváme novou posilu do chovu, která by k nám měla přijet kurýrem v sobotu odpoledne - máme slíbeného mladého samečka alpaky v barvě buff od Lenky Fuksové.  Zatím není registrovaný, ale pokusíme se o to na schůzi chovatelů 2.12.07. Konečně bude mít Berenička k sobě partnera a Sunny nebude na ten " babinec" sám :-).
8.11.2007 - upravena sekce plánované odchovy
25.10.2007 - upravena sekce narozeni a upravena sekce morčičky.
18.10.2007 - Šimlince se 12.10. v půl šesté ráno narodily paterčátka! To nejmenší (váha 44 gramů) zemřelo krátce po narození, ostatní se i s naší pomocí mají čile k světu. Porodní váhy - 92, 92, 62, 64 (jediná holka) gramů, dnes 86, 84, 80, 76 gramů. Mamina začala kojit až po 2 dnech, tak jsme dokrmovali napřed všechny, pak se ti nejmenší chytli máminých cecíků a dokrmujeme jen ty větší, jejichž váha spadla až na 75 gramů. Na svou porodní váhu sice ještě nedosáhli, ale už se jí blíží....
10.10.2007 - tak mám smutnou zprávu - včera večer nám zemřela Maruška, naše nej nej morčátko (nejprvnější, nejhodnější, nejmazlivější, nejkrásnější....) na následky nepovedeného porodu. Kráter v srdci, který nám po ní zbyl, se pokusí zacelit dva nové přírůstky do rodiny - Caira Dreamworld a Chandrika Metropol.  Více snad později.   Upraveny sekce morčičky.
4.10.2007 - Benny s Bertíkem se od nás včera večer " odstěhovali" a Benjamínka předám 6.10. v Brně nové paničce, tudíž nám již nezbylo žádné miminko k prodeji.
25.9.2007 - doplněna sekce " bydlení" o fotky a komentář ke stavbě morčopaneláčku na chatě - pokračuje to za bydlením doma. A aktualizována sekce " narozeni" .
14.9.2007 - doplněny nové fotky " Béček" , které již mají 1 měsíc - sekce naroz eni
7.9.2007 - nové fotky " Béček" po 3 týdnech - v sekci narozeni
28.8.2007 - Baruška porodila 16.8. 4 miminka! Určili jsme, že je to 1 holčička a 2 kluci a to čtvté nejmenší bezpohlavní :-)), prostě to nešlo určit, tipujeme holčičku. Více v narozeni.
9.8.2007 - Baruška už váží 1228 gramů! Miminka pěkně kopou a do porodu nám zbývají asi 2-3 týdny. Kluci od Botan od nás k novým páníčkům postupně odejdou do soboty 11.8., takže nabídku jejich prodeje tímto ruším. V Sobotu odjíždíme i s morčíky na dovolenou na chatu na celých 14 dní, tak budeme k mání pro případné rezervace miminek od Barušky jen na telefonu. Ale vzhledem k tomu, že si nějaké mimi budeme chtít nechat a už máme jedny zámluvy, myslím že k nabídce už miminek moc nezbude. Přejeme všem návštěvníkům našich stránek hezký zbytek prázdnin!!
30.7.2007 - Baruška von Carlsbad je již 100% březí - více + foto  v  jiné a alba.   Máme ještě smutnou zprávu - včera mi  v dlani zemřela jediná samička z vrhu " A" Anabellka. Odešla se stejnou vahou, s jakou se narodila. I přes intenzivní dokrmování nepřibírala, pak už jídlo odmítala úplně. Moc nám chybí!
24.7.2007 - miminka na prodej - rezervovat si je můžete ve vzkazech neb e-mailem a tel. (uvedeno v kontaktech). Fotky v albu - http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=7722 ,   upraveny plánované odchovy
15.7.2007 - Botan přivedla v půl čtvrté ráno na svět paterčátka, 4 kluky a 1 holčičku. Taťulda Eda má bezpochyby silné geny, neboť všechna mimi jako by mu z oka vypadla :-)). Více v narozeni.
27.6.2007 - Botan už má 1276 gramů! Miminka pořádně kopou a jejich příchod na svět očekáváme do 14 dnů.
18.6.2007  - miminka od Šimlinky už bydlí jinde. Přidány nová alba. Botan už má přes kilo - miminka očekáváme cca do 3 týdnů.
28.5.2007  - 13.5. odpoledne Rozárka potratila dvě nezralá miminka. Celých 9 následujících dnů jsme ji trápili docházkami na veterinu a injekcemi, aby zvládla krvácení, intoxikaci a ohrožení na životě. Rozárka je ale bojovnice a tak svůj boj vyhrála, i sono dopadlo dobře a teď už je zase O.K. V neděli 27.5. jsme pro změnu zase vyletnili naše alpačíky a ostříhali jim kožíšky, aby se nám v těch vedrech neupekli. Více v jiné + alba.
9.5.2007   - včera se Šimlince narodili paterčátka - více v narozeni !
7.5.2007   - nové album těhulky Šimlinky před porodem a nové foto Botan s Edou v plánovaných odchovech
20.4.2007  - přidána nová sekce - bydlení
11.3.2007  - rozšířili jsme se o dalšího člena domácnosti - malinkou alpačačku Barušku - viz. morčičky.
11.1.2007   - Na výstavě v Lysé nad Labem jsme si vyzvedli od chovatelky CHS Magic World malou Botan - US teddy krém-bílá.

 

 
 
 

ÚVOD

Jak to všechno začalo? Koupili jsme synům před koncem školního roku (červen 2006) za budoucí " pěkné" vysvědčení v Interspaaru v České Lípě dvě morčátka, samičku hladk.obyč. červenobílou - Marušku a samečka rozety bíločervený s černou - Ferdu. No a pak jsme už jen chovali, krmili, podestýlali, venčili a mazlili....a zjistili, že na 4 rod. příslušníky jsou dvě morčátka málo :-)). A tak přibyli začátkem října ještě papíroví samečci Edík - US teddy bílý satén a Sunny - alpaka buff s bílou. A aby to bylo opravdu akorát a vyšlo i na návštěvy, přišlak nám  v listopadu " jako pojistka" Rozárka - nalezenka rozetka bílá s černou a troškou červené. Odchovali jsme několik miminek a založili si v listopadu 2006 na schůzi chovatelů morčat chovnou stanici JOKER se sídlem v Neratovicích u Prahy. No a pomalu se rozmnožujeme dál.....

TOPlist
Návštěvnost:   |  Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek